TJ Prostějov, z.s

oddíl plavání

V sobotu a neděli 4. a 5. května se na brněnském bazénu Za lužánkami konaly mezinárodní závody žactva. S účastí klubů z Ruska, Slovenka, Francie, Rakouska a Maďarska a 500 závodníky patří tyto závody mezi největší v republice a odpovídá tomu i vysoká kvalita a úroveň. Mezi největší zúčastněné kluby jsme letos patřili i my s téměř 30 závodníky a závodnicemi, kteří předvedli, že i v těžké konkurenci a na padesátimetrovém bazénu umí.
Spousta umístění mezi nejlepšími deseti a celkově v horní polovině startovního pole. Mezi nejlepší se zařadil Albert Žilka, který skončil 2. na 50m kraulem s časem 30,39. K tomu přidal oddílový rekord na 100 a 200 metrů kraulem, kde skončil 7. a 5. Mezi děvčaty mu skvěle sekundovala Adélka Brabcová, která skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě v disciplíně 50m znak, kde s časem 36,22 taktéž zlomila oddílový rekord, na znakové stovce pak skončila a devátém místě. Mezi staršímy žačkamy se skvěle ukázala Ella Řihošková na padesátce a dvoustovce prsama kde skončila 7. a 6. a ve stovce prsama 13. K ní se přidala další naše skvělá plavkyně Kačka Vorbergerová, která na dvoustovce skončila pátá, na stovce 15. a na padesátce 10. Velmi vyrovnaně pak plaval Václav Sýkora, který v každém svém startu byl do dvacátého místa na stovce znakem skončil 11., 50 kraul 13. a dvakrát čtrnáctý na 100 a 200 motýlkem, 15. pak na kraulové stovce. Patnáctá na dvěstě znakem skončila Monika Nováková, ve stejné trati skončil Michal Nekoksa 12. a Ondřej Hrubý 19., Zároveň se představili i naši nejlepší 11letí závodníci, kteří si tak mohly vyzkoušt opravdu obří závody, naproti jiným, kterých se dosud zúčastnily. Mezi těmi nejmladšími nejlépe zabodovala Nikol Korčáková, Tadeáš Ševčík, Karel Krásný, Ondřej Nábělek, Gianluigi Ortolano a František Richter. Závody můžeme hodnotit jako velmi povedené, mnoho nových osobních rekordů, nových nasbíraných zkušeností, nový bazén, předvedené výkony. Taktéž projev našich plavců byl vcelku pozitivní. Dále můžeme být rádi, že se nám na takovéto závody dostalo takové množství plavců, každý takový závod je posouvá do úplně jiné úrovně a musíme tak poděkovat pořádající Kometě Brno, že pořádá takový meeting s velkou účastí cizích týmů a vysokou úrovní. S tím si můžeme jen postesknout, že i u nás nemáme úplně odpovídající podmínky ohledně většího bazénu.
Děkujeme všem plavcům a trenérům za práci, kterou dělají a za to co ukázali na těchto závodech. Je vidět, že se naši plavci neztratí ani na mezinárodních závodech.